Kita

NSA iniciatyva: apdovanojimai valstybės premijas iškovojusiems sportininkams ir treneriams

Justas Kalinauskas ir Mindaugas Špokas / NSA nuotr.

Nacionalinėje sporto agentūroje (NSA) pagerbti praėjusių metų pabaigoje ir šių metų pradžioje valstybės premijas už pasiektus aukšto meistriškumo sporto laimėjimus iškovoję sportininkai ir jų treneriai. Nuo šiol tokie apdovanojimai Nacionalinėje sporto agentūroje vyks kiekvieną mėnesį, praneša ltusportas.lt.

„Per susitikimus su sporto federacijomis išgirdome, kad progų susitikti yra per mažai. Manau, viena geriausių galimybių tai padaryti, kai yra iškovojami medaliai. Kalbame apie aukštus pasiekimus ir sportininkus bei jų trenerius, kuriems skiriamos valstybės premijas. Nuo šiol jiems įteiksime simbolinius valstybės premijų čekius. Be to, tai bus puikia proga pakalbėti apie dalykus, kurie sporto sistemoje dar galėtų būti patobulinti. Norime kartu su visa sporto bendruomene eiti į priekį – esame viena šeima ir tikslas, kad ta bendrystė būtų jaučiama. Daugeliui sportininkų šiuo metu yra intensyvus treniruočių ar varžybų sezonas, todėl didžioji dalis jų negalėjo atvykti, tačiau labai smagu pabendrauti ir su treneriais, sporto federacijų atstovais“, – sakė Nacionalinės sporto agentūros direktorius Mindaugas Špokas.

Į pirmąją pagerbimo popietę pakviesti pasaulio plaukimo trumpajame (25 m) baseine čempionate medalius iškovoję Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys, pasaulio standartinių šokių vicečempionai Ieva Žukauskaitė-Sodeikienė ir Evaldas Sodeika, pasaulio šachmatų uždavinių kūrybos čempionate 3 vietą laimėjęs Viktoras Paliulionis, pasaulio universitetų žiemos žaidynėse vicečempionu tapęs kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas ir Europos asmenų su negalia snieglenčių taurės varžybų nugalėtoju tapęs Rapolas Micevičius. Simboliniai valstybės premijų čekiai įteikti ir sportininkų treneriams.

Danas Rapšys pasaulio čempionate Melburne / Giorgio Scala / Deepbluemedia / Insidefoto nuotr.

„Džiaugiamės šia iniciatyva, net neabejojame, kad tai paskatins ne tik siekti rezultatų, bet ir bus puiki galimybė skirtingoms sporto federacijoms susitikti, pasikeisti gerojo valdymo patirtimi. Tikime, kad ilgainiui tai taps puikia tradicija, kuri vienys sporto bendruomenę.  Apdovanojimai bus paskata ir sportininkams. Svarbu ne pats finansinis paskatinimas, gavus valstybės premiją,  bet ir dėmesys. Kuo daugiau dėmesio sportininkams ir treneriams, tuo geriau“, – tikino plaukikų ir jų trenerių apdovanojimus atsiėmęs Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Justas Kalinauskas.

Kiekvieną mėnesį pagerbdama valstybės premijas iškovojusius sportininkus ir jų trenerius Nacionalinė sporto agentūra sieks prisidėti prie aukštų Lietuvos sporto rezultatų viešinimo, taip pat gerins sporto bendruomenės tarpusavio ryšį ir bendradarbiavimą.

Nacionalinės sporto agentūros inf.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai