Kita

Lietuvos plaukimo federacijos vadovai lankėsi Plimute

delfi

Nauji Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) vadovai praėjusią ir šią savaitę lankėsi Plimute (Didžioji Britanija), kur mokosi ir treniruojasi olimpinė plaukimo čempionė Rūta Meilutytė bei dar trys Lietuvos plaukikai: Eva Gliožerytė, Mantas Budrys ir Jūratė Ščerbinskaitė. LPF prezidentas Tomas Kučinskas ir viceprezidentas Mindaugas Špokas susitiko su Plimuto koledžo ir plaukimo klubo vadovais bei treneriu Jonu Ruddu.

„Vizitas buvo labai intensyvus. Kalbėjomės su Lietuvos plaukikais, susipažinome su jų dienotvarke, treniruočių metodika, buitimi. Mūsų plaukikams šiame Didžiosios Britanijos mieste sudarytos puikios sąlygos treniruotis ir mokytis“, – sakė vos prieš mėnesį LPF vadovu išrinktas T. Kučinskas.

Lietuvos plaukikų Plimuto koledže yra daugiausia – 4. Iš viso klube treniruojasi 200 plaukikų, tarp kurių – 50 aukščiausio lygio sportininkų iš 22 valstybių, suskirstyti pagal plaukimo rungtis (sprinteriai, ilgų nuotolių plaukikai ir pan.).

Pirmadienį 6 val. ryto apsilankiusiems plaukikų treniruotėje LPF vadovams puikų įspūdį paliko 40 mln. svarų (daugiau nei 172 mln. litų) vertės baseinų kompleksas. Jame įrengtas olimpinių standartų plaukimo centras su 50 m ilgio 10 takelių baseinu, šuolių į vandenį baseinu. Komplekse taip pat yra pramoginis baseinas su nusileidimo kalneliais, treniruoklių salė ir poilsio zona.

„Lietuvai užtektų ir 20 mln. litų vertės vandens sporto komplekso, kuris patenkintų mūsų plaukikų, šuolininkų į vandenį, sinchroninio plaukimo atstovų, vandensvydininkų ir penkiakovininkų poreikius“, – sakė LPF prezidentas.

T. Kučinskas džiaugiasi, kad mūsų plaukikams, atlaikantiems didelius fizinius krūvius, Plimute turint puikias sąlygas užtenka laiko ir puikiai mokytis. Būtent galimybė derinti nuostabias treniruočių sąlygas ir mokslus Lietuvos plaukimo federaciją skatina ieškoti daugiau tokių partnerių, kaip Plimuto koledžas.

„Plimutas – ne vienintelė vieta, kurioje mūsų plaukikai gali įvairiapusiškai tobulėti. Ieškome partnerių ir Europoje, ir Amerikoje, kad mūsų perspektyviausi plaukikai ne tik turėtų geriausias sąlygas sportuoti ir mokytis, bet ir neprarastų ryšio su jų pasirengimą koordinuojančia Lietuvos plaukimo federacija, drauge padėtų populiarinti plaukimą“, – sakė T. Kučinskas.

Su R. Meilutytės ir kitų Lietuvos plaukikų treneriu J. Ruddu LPF vadovai aptarė tolesnį bendradarbiavimą ir sąlygas, varžybų ir treniruočių stovyklų planus. Domėtasi Lietuvos sportininkų mokslo ir sporto poreikiais bei LPF galimybėmis jiems padėti. Su plaukikais buvo apžvelgtas jų dalyvavimas Europos bei pasaulio čempionatuose.

„Nudžiuginome mūsų plaukikus, dabar norime nudžiuginti ir Lietuvos plaukikų gerbėjus – vedamos derybos su LRT dėl tiesioginių transliacijų iš Stambulo vyksiančių pasaulio pirmenybių 25 m ilgio baseine. Tai būtų nuostabi dovana plaukimo gerbėjams, kuri suteiktų daugybę teigiamų emocijų“, – sakė LPF prezidentas.

Pasaulio čempionate, kuris vyks gruodžio 12—16 dienomis, ketina startuoti ir Londono olimpiados čempionė R. Meilutytė.

delfi 15min_logo lrytas_logo Balsas.lt Alfa.lt_logo1
         

 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai