Kita

Lietuvos plaukimo federacija tapo Asociacija „LTU Aquatics“

Lietuvos plaukimo federacija (LPF) keičia pavadinimą – nuo šiol vadinsis Asociacija „LTU Aquatics“. Nors plaukimas neatsiejama organizacijos dalis, šis balandį eilinėje LPF Konferencijoje priimtas žingsnis simbolizuoja federacijos siekį didinti kitų jos kuruojamų sporto šakų įtrauktį ir populiarumą.

„Kitais metais laukiantį Lietuvos plaukimo šimtmetį pasitiksime atsinaujinę. Pavadinimo keitimas – tai atsigręžimas į mūsų vandens sporto šakų šeimą, kuri šiuo metu glaudžiasi po bendru Lietuvos plaukimo federacijos skėčiu. Panašų žingsnį jau žengė Tarptautinė plaukimo federacija – FINA, neseniai patapusi „World Aquatics“, – sprendimą keisti pavadinimą aiškino generalinis sekretorius Justas Kalinauskas.

„Aquatics“ terminas apima ne tik plaukimą, bet ir kitas vandens sporto šakas, todėl geriau atspindi pagrindinę asociacijos misiją – telkti visus, besirūpinančius vandens sporto šakomis.

Martynas Lisauskas © Antoine Saito/World Aquatics

Naujasis pavadinimas bus lengvai suprantamas pasauliniu mastu ir, tikimasi, padės toliau stiprinti ir plėtoti tarptautinius ryšius tiek su giminingomis užsienio sporto organizacijomis, tiek atskirais šios srities profesionalais.

„Norime ne tik būti matomi mūsų partneriams ir atpažįstami tarptautinėje bendruomenėje, bet ir kad mūsų šuolininkai į vandenį, dailiojo plaukimo ir atvirų vandenų plaukimo atstovai jautųsi integralia organizacijos dalimi“, – teigė J. Kalinauskas.

Dailusis plaukimas / © Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“

Kitais metais asociacija minės savo veiklos šimtmetį. Pirmosios oficialios plaukimo varžybos Lietuvoje buvo surengtos 1924 m. birželio 24 dieną – būtent ši data ir laikoma sportinio plaukimo pradžia mūsų šalyje.

Lietuvos sporto centro duomenimis, šalyje veikia per 60 plaukimo baseinų, kuriuose vien plaukikų treniruojasi daugiau kaip 10 tūkstančių.

Rūta Meilutytė / © Hiroyuki Nakamura/PICSPORT

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai