Kita

Lietuvos plaukimo federacija – Lietuvos kilnaus sportinio elgesio apdovanojimų laureatė

Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) antradienį pagerbti Lietuvos kilnaus sportinio elgesio apdovanojimų laureatai. Ceremonijos metu apdovanojimus herojams įteikė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Lietuvos kilnaus elgesio sporte (angl. „Fair Play“) komiteto prezidentė, olimpietė Austra Skujytė, rašoma ltok.lt.

Už išskirtinę pagalbą siekiant sukurti kuo palankesnes sąlygas į Lietuvą atvykusiems Ukrainos sportininkams „Fair Play organizacijos“ nominacijoje apdovanojimas skirtas Lietuvos plaukimo federacijai.

Federacija nuo pat karo pradžios ėmėsi koordinuoti į Lietuvą atvykstančių Ukrainos plaukikų gerbūvį, skyrė lėšas sportininkų stovykloms, sudarė sąlygas dalyvauti Lietuvoje vykstančiose oficialiose varžybose, įtraukė į kitas veiklas bei sukūrė karštąją liniją, kuria kvietė susisiekti pagalbos prašiusius iš Ukrainos atvykusius sportininkus.

„Šio žiauraus karo akivaizdoje solidarizuojamės su Ukraina ir jos žmonėmis. Lietuviams nereikia priminti, kokia brangi yra laisvės kaina – kartu jaučiame atsakomybę ir palaikome ukrainiečius jų kovoje už laisvę. Džiaugiamės, kad ne tik mes, kaip organizacija, bet ir patys sportininkai aktyviai padeda Ukrainai šiuo itin sunkiu metu. Tikimės, kad ir mūsų pavyzdys tapo didžiule paskata kitoms sporto organizacijoms skleisti palaikymo žinią.

Per praėjusius 2022 metus prisidėjome prie Ukrainos sportininkų mokomųjų stovyklų Lietuvoje, sudarėme jiems galimybes dalyvauti mūsų šalyje vykusiose oficialiose varžybose bei kitose veiklose. Norime tikėti, kad tai daugiau nei pusšimčiui Ukrainos plaukikų padėjo bent truputį atitrūkti nuo skaudžios realybės gimtojoje šalyje ir įkvėpė jiems vilties“, – kalbėjo Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Saulius Binevičius.

Kaip skelbia ltok.lt, 28-ą kartą LTOK surengtuose apdovanojimuose pagerbti šešių nominacijų herojai – „Už viso gyvenimo nuopelnus”, „2022 m. kilnus poelgis”, „2022 m. jaunojo sportininko ar jaunimo komandos kilnus poelgis“, „Jaunasis sportininkas – pavyzdys bendraamžiams“, „Fair Play projektas“ ir „Fair play organizacija“.

Į nominacijas pretenduoti galėjo tiek mėgėjai, tiek profesionalūs sportininkai, kilniu elgesiu pasižymėję aikštėje arba už jos ribų, taip pat sąžiningą sportą, olimpines vertybes, kilnų elgesį sporto varžybose ar bendruomenės gyvenime skatinančios organizacijos ar įvairiausių sporto šakų atstovus, komandas, judėjimus remiančios įstaigos.

Visus nominantus analizavo ir vertino Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komisija, kuri iš būrio kandidatų išrinko kiekvienos nominacijos laureatus.

Išsamiau apie apdovanojimus skaitykite čia.

LTOK informacija

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai