Atviras vanduo

Į gamtą ir save pasinerti kviečia „Vilniaus plaukimo maratonas 2022“

Organizatorių nuotr.

Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 27 d., vyks išskirtinė gamtos ir sporto šventė – „Vilniaus plaukimo maratonas 2022“. Tai plaukimo varžybos, kuriose sau iššūkį gali mesti kiekvienas norintis, rašoma organizatorių atsiųstame kvietime.

Varžybos vyks Balsio ežere – tai didžiausias Vilniaus Žaliasis ežeras. Paskutinio vasaros savaitgalio šventė skirta visai šeimai. Šis tradicija tampantis renginys organizuojamas jau trečią kartą ir kasmet sutraukia daugybę vandens sporto gerbėjų, kurie kviečiami ne tik pasidžiaugti vasaros pabaiga ir varžybomis, bet ir išbandyti save įvairaus nuotolio trasose.

„Vilniaus plaukimo maratonas – nepamirštamas nuotykis kiekvienam dalyviui. Tai kvietimas pasinerti ne tik į gražiąją Lietuvos gamtą, bet ir į save. Pradėjome 2020 m. su 300 dalyvių, kurie varžėsi 300 m, 1 km, 2 km ir 5 km distancijose. Vėliau, matydami poreikį, įtraukėme ir 10 km plaukimo distanciją, kurią įveikti tikrai nemenkas, tačiau malonus iššūkis“, – teigia varžybų organizatoriai.

Pagrindinė, didžiausia trasa – plaukimo maratonas – 10 km ilgio. Distancija įveikiama apiplaukiant visą Balsio ežerą du kartus su išlipimu į krantą po pirmo rato, judant prieš laikrodžio rodyklę. 5 km plaukimas – distancija įveikiama apiplaukiant visą Balsio ežerą, judant prieš laikrodžio rodyklę. 1,5 km plaukimas vykdomas plaukiant vieną ratą prieš laikrodžio rodyklę.

vilniaus plaukimo maratonas2

Patirti Vilniaus plaukimo maratoną taip pat kviečiamos ir komandos. Joms rengiama speciali akvatlono estafetė „Komandos Dvasia“: estafetės komandą sudaro du dalyviai, pirmasis plaukia 500 metrų, antrasis bėga 1 kilometrą. Estafečių dalyviai bus apdovanoti trijose kategorijose – vyrų, moterų ir mišrioje.

Ypatingai laukiami visi, kurie nori susipažinti su plaukimu – jų laukia 200 m plaukimas. Tai išskirtinio fizinio pasirengimo nereikalaujantis atstumas, tačiau tai puiki galimybė išbandyti save ir atviro vandens sportą.

Mažiesiems plaukikams rengiama speciali mažųjų „Splash&Run“ trasa. Distancija skirta vaikams iki 6 metų. Jos metu reikės nubėgti apie 50–100 metrų iki vandens, prie vandens apsišlakstyti veidą ir nubėgti ~100 metrų iki finišo.

vilniaus plaukimo maratonas3

Visų dalyvių laukia atminimo suvenyrai, o nugalėtojų – ypatingi rėmėjų įsteigti prizai.

Daugiau informacijos apie renginį: www.swimvilnius.lt arba socialiniame tinkle Facebook.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai