Savaitgalį Kaune, „Žalgirio“ baseine“ surengtas tradicinis tarptautinis „Kaunas Grand Prix“ plaukimo renginys. Eilinį sykį šimtus dalyvių pritraukusios plaukimo varžybos šįkart buvo ypatingos – jos pažymėjo „Kaunas Grand Prix“ varžybų dešimtmetį.
„Grand Prix“ serija tapo neatsiejama šalies plaukimo bendruomenės dalimi. Kaskart šimtus dalyvių iš Lietuvos ir užsienio suburiančios varžybos ypač pamėgtos jaunųjų sportininkų – čia jie ne tik išbando savo jėgas konkurencinėje aplinkoje, bet ir mokosi valdyti jaudulį, siekti asmeninių rekordų bei kovoti dėl kiekvienos sekundės.
Skirtinguose Lietuvos miestuose – Kaune, Vilniuje, Alytuje ir Klaipėdoje – nuolat vykstantys „Grand Prix“ etapai kasmet sulaukia milžiniško susidomėjimo. Norinčiųjų startuoti tiek daug, kad organizatoriams kone kiekvieną kartą tenka spręsti tą patį iššūkį – kaip sutalpinti visus dalyvius. Tačiau patyrusi organizatorių ir teisėjų komanda sugeba užtikrinti sklandžią eigą ir sukurti tikrą plaukimo fiestą, į kurią sportininkai bei jų bendruomenės nariai noriai sugrįžta vėl ir vėl.

„Smagu, kad jubiliejinės varžybos Kaune įvyko sklandžiai. Viską spėjome pagal grafiką, todėl visi esame patenkinti. Džiugu, kad net ir vasaros pradžioje turėjome didelį dalyvių skaičių – beveik 600“, – sakė varžybų vyr. teisėjas Mantas Plečkaitis.
Jį Kaune maloniai nustebino ne tik įdomios kovos baseine, bet ir jaunimo elgesys už jo ribų.
„Kadangi buvo labai geras oras, tarp plaukimų dalyviai išeidavo į lauką, pasitiesdavo rankšluosčius ir gulėdavo ant saulės. Tai priminė mūsų vaikystės laikus, kai vykdavo plaukimo festivaliai ir visi leisdavome laiką lauke be jokių technologijų. Smagu, kad tą galima pamatyti ir dabar. Žinoma, ne taip masiškai kaip anksčiau, nes dauguma vis tiek poilsio metu yra prisirišę prie rozetės ir laido“, – šypsojosi M. Plečkaitis.

Iš viso „Kaunas Grand Prix“ varžybose tarp merginų medalius iškovojo 17 skirtingų sporto klubų ir mokyklų atstovės, o tarp vaikinų – net 19 įstaigų sportininkai.
Kaune varžėsi itin gausios Latvijos ir Estijos plaukikų delegacijos, taip pat plaukikai iš Lenkijos bei Jungtinių Arabų Emuratų. Net keturi svečiai iš užsienio namo grįžo su keturiais aukso medaliais.
Daugiausiai – net penkis – medalius iškovojo Domas Arnys (KPM „Šilainiai“). Jis pelnė tris aukso, po vieną sidabro ir bronzos apdovanojimus.
Tris aukso ir vieną sidabro medalius iškovojo Kajus Vainora (Sostinės SC). Po tris aukso medalius pelnė Jonė Jaraminaitė bei Urtė Jakštaitė.
Daugiau nei po vieną medalį Kaune iškovojo net 91 plaukikas.
Artimiausias šių varžybų etapas – „Vilnius Grand Prix“ – vyks spalio 3 dieną Vilniaus Lazdynų baseine.