Mokymas plaukti

Lietuvos vaikai mokosi plaukti

Lietuvos plaukimo federacija trečius metus iš eilės dalyvauja vaikų mokymo plaukti projekte.

Šiuo metu LPF koordinuojamoje programoje mokosi plaukti per 1800 vaikų, kurių plaukimo pamokas finansuoja Kūno Kultūros departamentas prie Lietuvos Respublikos vyriausybės ir Lietuvos moksleivių neformalaus švietimo centras.

Kaip žinia, Lietuvoje skęstama kur kas dažniau nei Europoje. Viena iš pagrindinių nelaimių vandenyje priežasčių yra nemokėjimas plaukti ir nesaugus elgesys prie vandens. Todėl programos tikslas yra veiksmingai panaudojant esamus baseinus bei žmogiškuosius išteklius, išmokyti kuo daugiau Lietuvos vaikų plaukti ir saugiai elgtis vandenyje.

Kadangi beveik pusė šalies savivaldybių neturi tinkamų mokymui plaukti baseinų, daugeliui atokiau gyvenančių vaikų šis projektas yra vienintelė galimybė pakliūti į plaukimo pamokas baseine, kur dirba kvalifikuoti specialistai. Nutolusių nuo basienų mokyklų vaikų pavežėjimu į pratybas rūpnasi savivaldybės. Tačiau ne visos jų randa tam galimybių, lėšų ar noro. Puikus pavyzdys, kaip tokiu atveju išspręsti vaikų nuvežimo ir parvežimo problemą, yra Paluknio „Medeinos“ vidurinė mokykla, kur pradinukų tėvai savo surinktomis lėšomis nuomojasi autobusą, kuriuo jų atžalos į plaukimo pamokas kaskart vyksta į Elektrėnus 53 km pirmyn ir atgal.

Plaukimo pratybos vyksta 20 šalies baseinų. Pamokas veda gausus būrys kvalifikuotų ir patyrusių plaukimo trenerių bei instruktorių. Programą sudaro 18 pamokų, per kurias vaikai mokomi pradinių plaukimo judesių. Tikimasi, kad projekto pabaigoje vaikai sugebės įveikti 25 metrų nuotolį.

Pasibaigus moksleivių žiemos atostogoms LPF ketina surengti šio projekto šventines pabaigtuves, į kurias pakvies šiame projekte dalyvavusias mokyklas ir jų moksleivius išbandyti jėgas komandinėse plaukimo estafetėse. Planuojama, kad baigiamasis projekto renginys vyks Kėdainiuose.

Daugiau nuotraukų

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai