Kita

Prie LSU trenerių jungiasi patyrusi plaukimo specialistė Rasa Mažutaitienė: siūlys derinti studijas ir profesionalią karjerą

Nuo naujų mokslo metų Lietuvos sporto universitete (LSU) dirbti pradės garsi plaukimo trenerė Rasa Mažutaitienė, išugdžiusi ne vieną įvairių amžiaus grupių Europos ir pasaulio čempionatų prizininką.

„Nuo rudens kviesiu plaukikus profesionaliai treniruotis LSU ir derinti studijas bei sportinę karjerą. Visada stengiuosi sekti geriausias pasaulines praktikas ir norisi bent mažais žingsneliais judėti link to. Pavyzdžiui, link JAV praktikos, kur po penkerių metų sportininkai gauna ir aukščiausią įmanomą išsilavinimą, ir tvirtą sportinį pagrindą. Geresnės vietos nei LSU, kur pavyktų gauti abu dalykus, Lietuvoje tikrai nėra“, – kalbėjo R. Mažutaitienė.

Per kelis dešimtmečius LSU alumnė R. Mažutaitienė išugdė ne vieną sportininkų kartą, su auklėtiniais aukščiausių apdovanojimų pasiekė Europos, pasaulio čempionatuose, įvairiuose plaukimo turnyruose ir jaunių bei jaunimo festivaliuose. Kaip asistuojanti Lietuvos rinktinės trenerė 2021 metais dalyvavo Tokijo olimpinėse žaidynėse.

„Pagrindinis mano tikslas – perteikti sukauptas žinias ir išmokyti visko, ką moku pati. Turi augti nauja trenerių karta, nes tai mūsų vaikai, mūsų buvę plaukikai, kurie treniruos ateities vaikus. Pasikeitė sąlygos ir aplinkybės, pasikeitė ir treneriai. Dabar jie ne tokie, kokie buvo prieš 30 metų. Anksčiau treneriai dirbo iš idėjos. Pirmiausia būdavo tikslas ir kaip tą tikslą pasiekti. Reikia suprasti, kad tam reikia ne vienų metų, o dabartiniai treneriai visko nori labai greitai“, – teigė R. Mažutaitienė.

Ar profesinėje R. Mažutaitienės karjeroje buvo atvejų, kai talentingus, bet ne itin darbščius sportininkus aplenkia ir už nugaros palieka mažiau talentingi, bet darbštesni plaukikai?

„Labai daug buvo tokių talentų, kurie kažkada sustojo, viską metė ir išėjo. Ne visiems tinka ta disciplina, kai tau skauda, tau sunku, bet tu vis tiek neri į vandenį ir plauki nuolat matydamas tas pačias plyteles  – atviravo R. Mažutaitienė. – Mano manymu, yra trys dedamosios: geležinė sveikata, disciplina ir talentas. Be šitų dalykų nėra nė vieno žmogaus, kuris patenka į finalą pasaulio čempionate ar olimpinėse žaidynėse.“

LSU, bendradarbiaudamas su asociacija „LTU Aquatics“, nuo rugsėjo siūlys profesionaliems plaukikams dalyvauti U19+ programoje ir derinti studijas Universitete bei treniruotes trumpajame 25 metrų bei ilgajame 50 metrų baseinuose, kurioms vadovaus trenerė R. Mažutaitienė. Taip plaukimo specialistė ugdys ne tik sportininkus, bet ir būsimus plaukimo trenerius.

„Džiaugiamės ir vertiname tvirtą „LTU Aquatics“ ir LSU partnerystę. Nuo rudens visos Lietuvos perspektyviausi plaukikai, kurie anksčiau baigė ar šiemet baigs mokslus mokyklose ir taps studentais, nuo šiol turės puikias sąlygas treniruotis Kaune pas aukščiausio lygio plaukimo trenerę Rasą Mažutaitienę, – akcentavo „LTU Aquatics“ prezidentas Saulius Binevičius. – Kviečiame mūsų didžiųjų miestų ir regionų sportininkus jungtis prie U19+ programos bei profesionalios trenerės.“

„LTU Aquatics“ prezidento teigimu, ši programa padės sportininkams pasiekti kelis tikslus. Pirma, jie galės ne tik įgyti aukštąjį išsilavinimą, bet ir turės puikias sąlygas treniruotis. Antra, sportininkai galės siekti aukščiausių tikslų ir tapti Lietuvos rinktinės nariais.

„Džiaugiamės itin kryptingu bendradarbiavimu su asociacija „LTU Aquatics“, nes būtent šiuo metu šalyje plaukimo trenerių trūksta, – pabrėžė LSU rektorė Diana Rėklaitienė. – Lietuvoje jau nuo seno turime gilias didelio meistriškumo sporto tradicijas, todėl labai norisi, kad sportininkai galėtų kuo ilgiau tęsti savo sportinę karjerą ir derinti ją su studijomis. Būtent studijuodami LSU plaukikai turės galimybę vykdyti individualią studijų programą ir treniruotis pas aukščiausio lygio plaukimo trenerę R. Mažutaitienę. Ji papildys LSU profesionalų komandą, tarp kurių – ir šiuo metu JAV sėkmingai įsitvirtinęs garsus plaukimo specialistas, sporto mokslininkas Genadijus Sokolovas bei kiti žinomi treneriai.“

Būsimiesiems studentams, norintiems tapti šiuolaikiškais treneriais, LSU siūlo specializuotas, sporto mokslu grįstas Treniravimo sistemų studijas. Po 4 ar 5 studijų metų absolventai tampa treneriais, gebančiais treniruoti įvairaus amžiaus ir meistriškumo sportininkus – nuo pradedančiųjų iki olimpiečių, gali stažuotis garsiausiuose Europos sporto klubuose ir organizacijose. Ši studijų programa – tarp 10 populiariausių programų Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie studijas LSU: https://www.lsu.lt/studijos/

LSU inf.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai