Kita

„LTU Aquatics“ bendradarbiaus su LSU

Siekiant rengti aukštos kvalifikacijos trenerius, bendradarbiavimą pradeda Lietuvos sporto universitetas ir plaukikus, šuolininkus į vandenį bei dailųjį plaukimą vienijanti asociacija „LTU Aquatics“. Partnerystės sutartį penktadienį pasirašė  „LTU Aquatics“ prezidentas Saulius Binevičius ir LSU rektorė Diana Rėklaitienė.

„Džiaugiamės galėdami praplėsti savo akademinių partnerių gretas. Girdime vandens sporto šakų bendruomenę ir suprantame padėties rimtumą dėl trenerių trūkumo. Tikime, kad bendradarbiavimas su baseiną ir didžiulį mokslinį pagrindą plaukimo sportui turinčiu universitetu padės spręsti opius klausimus dėl trenerių rengimo, jų motyvacijos ir integracijos plėtojant plaukimą mūsų šalyje“, – sakė S. Binevičius.

Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo „LTU Aquatics“ generalinis sekretorius Justas Kalinauskas, aptartas plaukimo instruktorių bei trenerių rengimas, jų motyvacijos skatinimas, metodinės medžiagos kūrimas, aukšto meistriškumo sportininkų ir jų pamainos rengimo programų tobulinimo galimybės.

Drauge su Sporto mokslo ir inovacijų instituto direktoriumi Sigitu Kamanduliu „LTU Aquatics“ vadovai aptarė mokslinių tyrimų ir testavimų svarbą rengiant olimpiečius. Sporto ir partnerystės prorektorius Vidas Bružas pabrėžė būtinybę skatinti aukšto meistriškumo sportininkus rinktis trenerio profesiją.

Pasak S. Binevičiaus, tikimasi, kad ši partnerystė prisidės prie asociacijos vystomos „19+“ programos plėtros šalyje. „LTU Aquatics“ planuose – suburti 19-mečių ir vyresnių plaukikų studentų grupę, sudarant jai geriausias sąlygas tęsti aukšto lygio plaukimo treniruotes, lengvai derinamas su studijomis.

Integralus treniruočių procesas bei reali praktika su plaukimo sporto profesionalais leis sportininkams ir būsimiems treneriams kaupti teorines, o svarbiausia – praktines žinias ateičiai.

Asociacija „LTU Aquatics“ vienija Lietuvoje registruotas plaukimą, šuolius į vandenį ir dailųjį plaukimą propaguojančias ir plėtojančias sporto mokymo įstaigas, miestų federacijas, klubus, koordinuoja asociacijos narių veiklą.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai